خشکبار و چای


چای
بیش از 115 سال است که چای در ایران کشت می شود و به تنهایی به صنعتی تبدیل گشته است. چای در دو استان گیلان و مازندران کشت می شود. حدود 65،000 خانوار چایکار در شمال کشور چایکار بوده و از این طریق امرار معاش می کنند. 90% از چای کشور در استان گیلان و در شهر های لاهیجان، لنگرود، رودسر، صومعه سرا، فومن، املش، سیاهکل، رحیم آباد و واجارگاه و 10% نیز در استان مازندران وعمدتاً در شهر های رامسر و تنکابن تولید می شود. تولید چای در برخی از شهر های مذکور، خصوصاً در استان گیلان تا 80% از اقتصاد مردم آن منطقه را تأمین می کند. نزدیک به 32،000 هکتار باغ چای در کشور وجود دارد و حدود 90% از چایکاران تک محصولی اند و تنها از طریق کشت و فرآوری چای زندگی شان را می گذرانند.


ویژگی های ممتاز چای ایرانی در مقایسه با دنیا
از نظر مواد متشکله آلی، برگ سبز چای ایران از بهترین نوع برگ سبز چای دنیا می باشد. چای ایرانی یکی از سالم ترین چایهای تولیدی در دنیا بوده و از نظر باقی مانده سموم و کودهای شیمیایی در ردیف محصولات کشاورزی ارگانیک دنیا محسوب می شود. در حالیکه در بیشتر کشورهای چای خیز دنیا (مانند: سریلانکا، هند، چین، ژاپن، کنیا و ویتنام) به خاطر شرایط آب و هوایی و برداشت سالیانه، تجمعی از آفات و بیماری های در این کشور ها شیوع دارد که به ناچاربرای مبارزه با آن از سموم دفع آفات استفاده می شود. به طور مثال بر اساس جدید ترین اطلاعات موجود در منابع خارجی، در کشور سریلانکا حداقل 10 نوع قارچ کش، 9 نوع حشره کش و 8 نوع علف کش مصرف می شود؛ یا در کشور ژاپن در هر هکتار حدود یک تن کود شیمیایی مصرف می گردد که این مقدار در سریلانکا حدود 550 کیلوگرم، در چین حدود 750 کیلوگرم و در هند حدود 600 کیلوگرم می باشد؛ البته مقادر مذکور کود های شیمیایی به احتمال قوی بر اساس آزمون های شیمیایی خاک و برگ چای می باشد. در ایران نیز سه آفت مهم یعنی کنه، شپشک آرد آلود و شته و یک بیماری کلیدی به نام «نماتد زخم ریشه چای» داریم که با این حال با توجه به امور تحقیقاتی پژوهشکده چای سازمان چای کشور، از سال 1378 به بعد از هیچگونه سمی جهت آفت کشی چای ایرانی استفاده نشده و این مورد به خوبی کنترل شده است.

 

Tea Garden - smciran.com


چای ایرانی اگر به درستی دم بکشد در عطر و رنگ و طعم، آن هم بدون افزودن هیچ گونه اسانسی رقیب ندارد. چای ایرانی از لحاظ میزان پیچیدگی، یک دستی، مشکی بودن ذرات چای خشک، داشتن زر که حاصل وجود غنچه در شاخساره است و عدم وجود ضایعات، بسیار استاندارد و با کیفیت می باشد. چای بهاره گیلان که حاصل اولین چینش چای در فصل بهار (چای چین اول بهار) توسط چایکاران گیلانی است، کیفیتی عالی دارد و بسیار پر طرفدار است. عدم وجود طعم ماندگی، سوختگی، کپک زدگی، ترشیدگی و وجود طعم گس مطلوب از شاخص های برجسته چای چین اول بهار گیلان می باشد. 


تجارت چای ایرانی
در سه سال اخیر اتفاق های بسیار مبارکی در پژوهشکده چای کشور صورت گرفته، ایران به سمت تولید چای ارگانیک و سالم رفته است. بنا به اظهارات رئیس محترم پژوهشکده چای از شروع بهره برداری چای در سال 1395، تولید برزگ سبز ارگانیک بدون استفاده از کود و سموم شیمیایی و استفاده از کودهای آلی و دامی آغاز شده و این امر نوید خیلی خوبی برای چای ایرانی می باشد. توجه به این موضوع و نگاه ویژه به تولید چای در ایران با آن همه ویژگی منحصر به فرد، بستر مناسبی را فراهم می کند تا علاوه بر گسترش بازرگانی و تجارت چای در داخل کشور، به فراتر از مرزها اندیشید. دپارتمان خشکبار و چای شرکت سپهر مشکات کاسپین ارتباطات گسترده ای با بازارهای خارجی دارد. تیم تخصصی دپارتمان چای SMC، بازارهای هدف را به خوبی می شناسد. ما با سلایق و علایق مردم در گوشه و کنار دنیا آشنا هستیم و تحقیقات گسترده ای در زمینه تجارت چای انجام داده ایم. در داخل کشور با کارشناسان چای و چای شناسان خبره ارتباطات خوبی داریم. دپارتمان خشکبار و چای سپهر مشکات کاسپین می تواند با کیفیتی خوب روند صادرات چای را مدیریت کرده و با راهنمایی و مشاوره چای ایرانی را از ایران صادر و یا به کشورهای مقصد وارد کند. 

کاشف السلطنه، پدر چای ایران زمین در جایی گفته است: «می روم دنبال چای، ان شاء الله کسان دیگری هم در فکر رفع احتیاج سایر کالا ها باشند» و افزون بر آن نیز گفته: «علی‌التحقیق مبلغ ده کرور تومان برای خرید چای هر ساله از ایران خارج می‌شود. اگر همین مبلغ در مملکت بماند، شاید جلوگیری از پریشانی و فقر و فاقه مملکت بکند». اکنون بیش از یکصد سال است که از این سخنان کاشف السلطنه گذشته است. ایران به جایی رسیده که در سال 1395 و تا تاریخ بیست و یکم مرداد ماه این سال، به میزان 96 هزار تن چای تولیدی داشته است. با اینجال هنوز هم در حال واردات چای خارجی هستیم.


خشکبار

مغز دانه هایی مانند پسته، فندق، بادام و گردو از گروه خشکبار می باشند. محصولاتی مانند انواع کشمش، برگه آلو، برگه زردآلو، انجیر خشک، زعفران، خرما و ... بطورکلی بسیاری از انواع میوه های خشک یا میوه های خشک شده خشکه بار یا همان خشکبار نامیده می شوند. 
خشکبار علاوه بر طعمهای متنوع و پرطرفدار در میان اقشار جامعه، ارزش غذایی بسیار بالایی دارد. بسیاری از خشکبار هستند که در طب سنتی ایرانی کاربردهای درمانی دارند. طی بررسیهای انجام شده روی مغز دانه ها مشخص شده که مغز دانه ها دارای منابع زیادی از پروتئین، مواد معدنی، ویتامینهای آنتی اکسیدانی و سلنیوم هستند. سلنیوم موجود در مغز دانه ها می تواند خطر ابتلا به سرطانهای پروستات، ریه و روده را تا حدود 50 درصد بکاهد و از پیشرفت سرطان سینه در زنان و بروز مشکلات پروستات در مردان جلوگیری کند. فسفر بسیاری در مغزدانه ها یافت می شود که به ساخت استخوانها و دندانها کمک میکند و وجود مقادیر زیادی از منیزیم در انها متعادل کننده عملکرد ماهیچه ها و اعصاب است و بسیاری موارد دیگر وجود دارد که دربخش بلاگ وب سایت و بصورت مجزا بای هر نوع از خشکبار توضیح داده شده و یا در آینده بصورت مطلبی مفصل و جدید به وب سایت اضافه خواهد شد.

 

پسته ایرانی

 

پسته ایرانس (smciran.com)

 

تنوع و میزان تولید خشکبار در ایران

 ایران به جهت شرایط اقلیمی مناسب دارای تنوع مناسبی در تولید خشکبار می باشد. سالانه حدود 200 هزارتن پسته، 160 هزارتن کشمش، 150 هزار تن مغز گردو، یک میلیون و 200 هزارتن خرما، 35 تن انجیر، 50 هزار تن بادام درختی، 330 تن لوبیا، 90 هزار تن عدس، 300 هزارتن نخود و 270 تن زعفران تولید می شود. صنعت خشکبار ایران به دلیل دارا بودن محصولاتی مانند پسته (رتبه دو تولید جهان)، خرما (رتبه دو تولید جهان)، بادام (چهارمین تولید کننده جهان)، گردو (سومین تولید کننده جهان)، کشمش (چهارمین تولید کننده جهان) و فندق (پنجمین تولید کننده جهان) در بازارهای جهانی شناخته شده است.

صادرات خشکبار ایرانی

سالانه بیش از دو میلیارد دلار خشکبار شامل گردو، بادام، پسته، فندق، کشمش از ایران به 50 کشور دنیا صادر می شود و با توجه به تولید با کیفیت خشکبار ایران، بسیاری از کشورهای مختلف جهان خواستار خرید خشکبار ایران هستند. 
خشکبار ایرانی در سالهای گذشته بیشتر به کشورهای اروپایی صادر می شده است اما در حال حاضر بزرگترین خریدار خشکبار از ایران کشور چین است. در سالهای تحریم محدودیتهای صادراتی باعث تضعیف صادرات خشکبار ایرانی شده است.
خشکبار بصورت فله ای صادر می شود و از چاپ و بسته بندی خشکبار از سوی شرکتهای ایرانی صاحب برند خبری نیست، بدلیل اینکه مشتری ترجیح میدهد محصول را با بسته بندی مورد نظر خودش به دست مشتری برساند و علاوه بر این هر کشوری ذائقه خودش را برای فرآوری دارد.
دپارتمان خشکبار و چای SMC با استفاده از قابلیتهای خود در زمینه صادرات توانایی دارد تا بطور موثر به بهبود و پیشرفت صادرات خشکبار ایرانی کمک نماید. 

 


جهت مشاهده پست های بلاگ در رابطه با خشکبار و چای اینجا کلیک کنید.